Zumba

Hem Dans Et Hem Zayıfla!

Dansçı ve aerobik eğitmeni Beto Perez tarafından 1990 yılında tesadüfen bulunan Zumba dansı, kelime anlamı olarak; hızlı bir ritimle dans etmek demektir. Son yıllarda popüler olan Zumba, dans çeşidi olmaktan çok fitness türü olarak bilinmektedir. Özellikle kadınlar tarafından ilgi gören Zumba, salsa ve fitness hareketlerini barındırdığı için oldukça keyiflidir.

Zumba dansı; bachata, salsa, cha cha, merenge, rumba gibi dansların müzikleriyle yapılır ve dans etmeyi eğlenerek öğrenmenizi sağlar. Tanju Yıldırım Akademi zumba kursu ile siz de hem eğlenip hem de dans edebilirsiniz. Eğitim fırsatlarımızı kaçırmayın…

Neden Zumba Kursu? Zumbanın Avantajları

Zumba, keyifli bir dans türü olmasının yanında psikolojik ve fiziksel yararlarıyla da hayatınızın bir parçası olmalı. Zumba kursları sayesinde dans etmenin yanı sıra:

 • Vücudunuzu forma sokacaksınız.
 • Günlük hayatın stresinden uzaklaşacaksınız.
 • Kendinizi daha dinamik ve enerjik hissedeceksiniz.
 • Fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.
 • Duruşunuzu düzelteceksiniz.
 • Sıkılaşacak ve yağlarınızı yakacaksınız.
 • Eğlenceli vakit geçirerek kendinizi mutlu hissedeceksiniz.
 • Yeni arkadaşlıklar edineceksiniz.
Zumba eğitimi ile hayata bambaşka bir açıdan bakacak, dans etmeden duramayacaksınız…

Zumba Nasıl Yapılır?

Zumba, salon ya da sosyal danslar gibi kurallara sahip değildir. Esasen Latin müzikleri eşliğinde yine Latin danslarının adımları kullanılarak yapılır. Bu aşamada zumbanın hareketleri ve yapılışı eğitmenin yaratıcılığına kalır.

Ancak yine de zumba dersleri sırasında temel Latin adımları gösterilir ve basitten zora doğru ilerlenir. Dansçıların ve öğrencilerin doğaçlama yapabilmesine imkan tanıyan zumba, her zaman geliştirilebilen bir danstır. Hızlı ve dinamik hareketlerle yapılan zumba, özellikle bacak kaslarının sıkılaşmasını salarken yağ yakımını da hızlandırır.

Tanju Yıldırım Akademi eğitmenleri, “Zumba nasıl yapılır?” sorularınıza keyifli derslerle yanıt verecektir…

Neden Tanju Yıldırım Akademi?
Uzman Eğitmenler
Profesyonel eğitimci kariyerine sahip, ödüllü ve deneyimli eğitmenler.
Dans Geceleri ve Etkinlik
Öğrendiklerinizi pekiştirme imkanı bulacağınız dans geceleri ve organizasyonlar.
Modern Eğitimler
Dünyada uygulanan modern dans metotları, uluslararası ders içerikleri.
Ekonomik Eğitimler
Dans derslerinde ekonomik ödeme seçenekleri ve kampanyalı eğitimler.
Özel Ders İmkanları
Grup eğitimi almak istemeyen dans tutkunları için özel dans dersi fırsatları.

Kimler Yapabilir?

Zumba hem bir dans hem de fitness türü olduğu için isteyen herkes tarafından yapılabilir. Ancak zumba hareketlerini yapmanıza engel olacak kas ve eklem rahatsızlıklarınız varsa doktorunuzdan izin almanız sağlıklı olacaktır. Bunun dışında 7’den 70’e herkes zumbayı stres atmak ve forma girmek için yapabilir. Özellikle yoğun çalışan kişiler için Zumba kursu hayat kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Tanju Yıldırım Akademi zumba kursu fırsatını kaçırmayın!

Zumba Kursu Süresi

Zumba kursu bir ömür boyu sürecek… Zumba için diğer danslara nazaran herhangi bir bitiş süresi yok. Öğrendikten sonra istediğiniz süre zumba yapabilirsiniz. Zumba kursları sadece basitten zora zumba hareketlerini göstererek yolunuzu çizer. Ancak siz sosyal amaçlı zumba yapmak istiyorsanız 2 – 3 aylık bir eğitim yeterli olacaktır. Zumba eğitmeni olmak ya da ileri düzeyde zumba yapmak için de 6 aydan fazla bir sürenizi zumbaya ayırmanız gerekecektir.

Zumba Kurs Ücretleri

Zumba kursu ücretleri;

 • Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Eğitimin süresine,
 • Sunulan imkanlara,
 • Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.

Zumbayı ne kadar süre yapmak isterseniz ödeyeceğiniz ücretler de bu süreye göre değişebilir. Zumba kursu seçerken fiyatından önce eğitmenin profesyonelliğine, dans kursunun kalitesine, lokasyonuna ve size sahip olduğu imkanlara daha çok dikkat edin.

Tanju Yıldırım Akademi İle Sağlıklı ve Mutlu Bir Hayat!

Tanju Yıldırım Akademi zumba kursu ile yerinizde duramayacağınız, hem eğleneceğiniz hem de sağlıklı bir hayatın kapılarını aralayacağınız derslere var mısınız?

Dilerseniz grup dilerseniz özel eğitim alabilir, vazgeçemeyeceğiniz bir hobi edinebilirsiniz. Dilerseniz çocuklarınızla birlikte zumbaya gelebilir, onları dansla tanıştırabilirsiniz. Ferah ve konforlu sınıflarımızda eğitim almak, zumba dansı ücretleri ve eğitim programını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.