Street Jazz & Hip Hop

Anasayfa Dersler Street Jazz & Hip Hop

Street Jazz & Hip Hop Kursu

Street Jazz, Hip-Hop, Funk ve RNB kombinasyonlarını içeren hareketli dansların kombinasyonudur. Bu nedenle Hip Hop kültüründen beslenmiş ve gelişmiştir. Hip Hop dansı, 1970’li yıllarda Amerika’da siyahiler tarafından oluşturulmuş olan hip hop kültürünün bir öğesidir. Street Jazz / Hip Hop dansı, siyahilerin çektiği acıları yansıtma ve isyanlarını anlatma yoludur. Özellikle sokak dansı olarak tanımlanan hip hop ve Street jazz, hızlı hareketleri ve akrobatik figürleri ile dikkat çekmektedir.

Giyim tarzı ve müzikleri ile dünyayı kasıp kavuran Street Jazz / Hip Hop dansı, beraberinde rap sanatçılarının ünlenmesini ve dansçıların adını duyurmasını sağlamıştır.

Siz de bu keyifli dansı öğrenmek, özgürce dans etmek ve yeteneklerinizi keşfetmek isterseniz Street Jazz / Hip Hop kursları için kaydınızı yaptırabilirsiniz. Sokakların dansı ile tanışmaya var mısınız?

Neden Street Jazz/ Hip Hop Kursu?

Dünyanın en keyifli danslarından biri olan, milyonları peşinde sürükleyen Street Jazz / Hip Hop sizi de ağına düşürecek…

 • Siyahilerin dans kültürünü yakından tanımak
 • Yeteneklerinizi keşfetmek
 • Sınırlarınızı zorlamak
 • Eğlenerek dans etmek
 • Hobi kazanmak
 • Profesyonel hip hop dansçısı olmak
 • Sosyalleşmek için Street Jazz / Hip Hop kursu!

Street Jazz/ Hip Hop Dansı Nasıl Yapılır?

Yeni nesil danslardan olan Street Jazz/Hip Hop dansı, temel ve ileri eğitimlerle öğrenilebilir. Özellikle daha önce dans eğitimi alanlar bu dansın hareketlerine aşina olduklarını görürler. Çocukların ve gençlerin ilgi odağı olan hip hop öğretilirken yaş gruplarına göre ayrılan öğrencilere farklı programlar da belirlenebilir. Ancak temelde ısınma egzersizleri ve vücut esnetme hareketleri ile eğitime başlanır. Ardından temel adımlar, figürler, dönüşler, zıplamalar öğretilir.

Hip hop’un nasıl bir dans olduğunun öğrenilmesinden sonra grup koreografilerine ve bireysel pratiklere geçilir. İlerleyen derslerde zor hareketlerden olan kafa üzerinde dönme, havada takla atma ve diğer akrobatik hareketler öğretilir. Hobi amaçlı yapmak isteyenlere temel hareketler yeterli olurken profesyonel dansçı olmak isteyenlerin uzun bir süre çalışmaları gerekecektir.

Neden Tanju Yıldırım Akademi?
Uzman Eğitmenler
Profesyonel eğitimci kariyerine sahip, ödüllü ve deneyimli eğitmenler.
Dans Geceleri ve Etkinlik
Öğrendiklerinizi pekiştirme imkanı bulacağınız dans geceleri ve organizasyonlar.
Modern Eğitimler
Dünyada uygulanan modern dans metotları, uluslararası ders içerikleri.
Ekonomik Eğitimler
Dans derslerinde ekonomik ödeme seçenekleri ve kampanyalı eğitimler.
Özel Ders İmkanları
Grup eğitimi almak istemeyen dans tutkunları için özel dans dersi fırsatları.

Street Jazz/ Hip Hop Kursu İçin Yaş Sınırı Var Mı?

Hip hop ve Street jazz kursları için herhangi bir yaş sınırı yok. Dileyen herkes eğitimlerimize katılabilir. Ancak fiziksel olarak hip hop hareketlerini yapmanıza engel olacak bir durumunuzun olmaması gerekiyor. Özellikle gençler için hip hop, fiziksel gelişimleri açısından oldukça avantajlı olduğu için dans eğitmenleri tarafından sık sık önerilmektedir.

Street Jazz / Hip Hop Kursu Süresi

Street Jazz / Hip Hop kursu süresi, eğitim verilen grubun yaşına göre değişebilir. Çocuklar için planlanan eğitim programı süresiyle yetişkinler için planlanan kurs süresi farklılık gösterebilir. Yine de genel olarak 2 – 3 aylık bir sürede hip hop öğrenmek mümkündür. Profesyonelleşmek isteyenlerin ise 6 aydan fazla eğitim almaları ve Street jazz / hip hop yapmayı bırakmamaları gerekmektedir.

Street Jazz / Hip Hop Kurs Ücretleri

Street Jazz / Hip Hop kursu ücretleri;

 • Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Eğitimin süresine,
 • Sunulan imkanlara,
 • Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.

Street Jazz / Hip Hop kursu çocuk ve yetişkin grupları için farklı ücretler belirlenebilir. Hip hop eğitimi almak istediğinizde öncelikli olarak kursun kalitesine, eğitmen deneyimine, sınıfların ferah olup olmamasına, ulaşım olanaklarına dikkat etmelisiniz. İyi bir Street Jazz / Hip Hop kursu sayesinde hayallerinizdeki eğitimi alabilirsiniz.

Tanju Yıldırım Akademi Street Jazz / Hip Hop Kursu!

Tanju Yıldırım Akademi, Street Jazz / Hip Hop kursu profesyonel eğitmenlerle dünyanın en ilgi çekici danslarından birini öğrenmenizi sağlıyor. Dilerseniz özel dilerseniz grup derslerimizle Street Jazz / Hip hop eğitimi alabilirsiniz.