Modern Dans

Anasayfa Dersler Modern Dans

Özgürce Dans Edin!

20. yüzyılın başlarında balenin katı ve değişmez kurallarına tepki olarak ortaya çıkan modern dans, en özgür danslardan biridir. Hemen hemen her müzikle yapılabilen, doğaçlamaya imkan veren, sürekli kendini geliştiren ve yenileyen modern dans, son yıllarda dans kurslarımızın da gözdesidir.

Diğer danslardan figürler ve adımlar taşıyan, belli sınırlara konmayan modern dans, vücudun en doğal halini yansıtması açısından da önemlidir. Siz de kuralcı danslar yerine daha özgür olacağınız bir dansı yapmak, ruhunuza kulak vermek, bedeninizi tanımak istiyorsanız modern dans tam size göre!

Tanju Yıldırım Akademi ile siz de modern dansın büyülü dünyasına adım atabilirsiniz. Dans etmeye var mısınız?

Neden Modern Dans Kursu?

Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde dans etmek, yaratıcılığınızı ve bedeninizin gücünü sergilemek ister misiniz? Gelin, birlikte dans edelim…

 • En özgür danslardan birini yapmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Mutlu olmak
 • Kendinizi ve yeteneklerinizi tanımak
 • Bedeninizi keşfetmek
 • Stresten uzaklaşmak için haydi modern dans kursuna!

Modern Dans Nasıl Yapılır?

Balenin katı kurallarına karşı çıkan modern dansta, vücudun doğal hareketleri üzerine yoğunlaşılır. Graham, Cunningham, Release ve Limon gibi temel teknikler öğretilirken zıplamalar ve dönüşlere ayrı özen gösterilir. Çünkü modern dansta baleden esinlenilen dönüşler ve zıplamalar yer alır.

Sürekli kendini yenileyen ve doğaçlamalara açık olan modern dans yapılırken bedenin keşfi ve doğru kullanımı, kondisyon ve kas esnekliğinin arttırılması, denge, koordinasyon, ağırlık merkezlerinin kullanılması konuları üzerinde de durulur. Balenin 5 klasik pozisyonunu geliştiren modern dans, bir nevi felsefedir.

Modern dans kursları sayesinde günümüzde oldukça ilgi gören modern dansta, bale müziği yerine senfonik olan eserler kullanılırken dansçılar, hareketlerini kısıtlamayan rahat kıyafetler giyerler. Özellikle tiyatro ile bağdaştırılan modern dansın koreografileri oyun sahnelerinde de kendini gösterir.

Neden Tanju Yıldırım Akademi?
Uzman Eğitmenler
Profesyonel eğitimci kariyerine sahip, ödüllü ve deneyimli eğitmenler.
Dans Geceleri ve Etkinlik
Öğrendiklerinizi pekiştirme imkanı bulacağınız dans geceleri ve organizasyonlar.
Modern Eğitimler
Dünyada uygulanan modern dans metotları, uluslararası ders içerikleri.
Ekonomik Eğitimler
Dans derslerinde ekonomik ödeme seçenekleri ve kampanyalı eğitimler.
Özel Ders İmkanları
Grup eğitimi almak istemeyen dans tutkunları için özel dans dersi fırsatları.

Modern Dans Kursu Süresi

Modern dans kursu, yaklaşık 3 ay süren bir eğitim programını kapsamaktadır. Ancak modern dans yapmak için temel teknikleri öğrenmek ve dönüşlerde başarılı olmak yeterlidir. Birçok danstan alıntıları olan modern dansı, daha önce dans dersi almış olanlar daha rahat öğrenirler.

Modern dansı hissetmek ve duygu aktarımı için sahnede rol yapmayı öğrenmek gerekir. Fiziksel esneklik kazandıktan sonra modern dansı icra etmek daha kolay olacaktır. Siz de keyifli bir modern dans kursu geçirmek isterseniz eğitim danışmanlarımızdan kurs sürelerini ve programlarını öğrenebilirsiniz. Modern dans, bir yaşam biçimi olacak…

Modern Dans Kursu Ücretleri

Modern dans kursu ücretleri;

 • Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Eğitimin süresine,
 • Sunulan imkanlara,
 • Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.

Grup eğitimleri özel derslerden daha ekonomik olduğu için dilerseniz grup modern dans eğitimlerini tercih edebilirsiniz. Ancak modern dans kursu seçerken alacağınız eğitimin kalitesi, eğitmenlerin profesyonelliği, stüdyo imkanları ve pratik olanakları kriterleriniz olmalı.

Tanju Yıldırım Akademi İle Modern Dansta Kendinizi Bulacaksınız!

Tanju Yıldırım Akademi olarak profesyonel eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri modern dans kurslarımıza davet ediyoruz. Ferah atölyelerimiz, modern ders programlarımız, dans gecelerimiz ve sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor…

İster özel ister grup eğitimleri ile ayrıcalıklı modern dans kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile iç içe bir hayat sizlerin olsun…