Cha Cha Cha

Anasayfa Dersler Cha Cha Cha

Dünyanın En Keyifli Dansı: Cha Cha Cha!

Küba kökenli bir Latin Amerika dans ve müzik türü olan Cha Cha Cha, ilk kez müzik olarak ortaya çıkmış ve örnekleri 1953’te Kübalı viyolonist ve besteci Enrique Jorrin tarafından ortaya konulmuştur. Hareketli bir Latin Amerikan dansı olan Cha Cha Cha en eğlenceli danslardan biridir. Mambonun türevi olarak da kabul edilen dansın kolay öğrenilmesi, küçük alanlarda rahatlıkla yapılması dans kurslarında da tercih edilmesini sağlamaktadır.

Neşeli, sevinçli, yaramaz ve muzır bir ruha sahip olan, kanınızı kaynatan Cha Cha Cha, her daim parti havasında olmanızı sağlayacak. Eğitim alırken hem keyifli vakit geçirecek hem de dans etmeyi kolayca öğreneceksiniz.

Tanju Yıldırım Akademi ile siz de Cha Cha Cha’nın keyifli dünyasına adım atabilirsiniz. Dans etmeye var mısınız?

Neden Cha Cha Cha Kursu?

Kıpır kıpır müziklerle dans pistlerinde özgürce eğlenmek istiyorsanız Cha Cha Cha kurslarımız sizi bekliyor…

 • Eğlenerek öğrenmek
 • Mutlu hissetmek
 • Sosyalleşmek
 • Profesyonel dansçı olmak
 • Hobi edinmek
 • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için Cha Cha Cha!
Cha Cha Cha Dansı Nasıl Yapılır? Cha Cha Cha Figürleri

Latin dansları arasında en kolay öğreneceğiniz Cha Cha Cha olacak. Temel ve ileri düzeylerde eğitim alabileceğiniz dans kurslarında cha cha cha temel ayak hareketlerini, dönüşleri ve tutuşları öğreneceksiniz.

4/4’lük ritmi olan Cha Cha Cha dansında genel olarak mambo müziği kullanıldığı için bu müziğin 2.vurgusu dikkate alınarak adımlar basılacaktır. Erkek için bu adım geriye sağ adım kadın içinse sol adımdır. Aralarda aksak ritimler de atılır.

Temel figürler ve şasi hareketlerinden oluşan Cha Cha Cha eğitimleri sırasında ayaklar oldukça önemlidir. Sağ ve sol şasi hareketlerinde ritmik şekilde ilerlemek için hızlı olmak gerekir. Tüm vücudunuzu aynı anda çalıştıran dünyanın en eğlenceli danslarından biri olan Cha Cha Cha kolay öğrenilmesi sayesinde alacağınız diğer dans eğitimlerini de destekleyecektir.

Neden Tanju Yıldırım Akademi?
Uzman Eğitmenler
Profesyonel eğitimci kariyerine sahip, ödüllü ve deneyimli eğitmenler.
Dans Geceleri ve Etkinlik
Öğrendiklerinizi pekiştirme imkanı bulacağınız dans geceleri ve organizasyonlar.
Modern Eğitimler
Dünyada uygulanan modern dans metotları, uluslararası ders içerikleri.
Ekonomik Eğitimler
Dans derslerinde ekonomik ödeme seçenekleri ve kampanyalı eğitimler.
Özel Ders İmkanları
Grup eğitimi almak istemeyen dans tutkunları için özel dans dersi fırsatları.
Cha Cha Cha Stilleri – Neler Öğreneceksiniz?

Cha cha cha 2 farklı stil olarak yapılır. Her birinin kendine özgü hareketleri ve özellikleri vardır. Cha cha cha kursları genellikle hobi amaçlı yapılan temel cha cha cha eğitimini vermektedir.

 • Salon dans stili

Salon stilinde yarışmalarda yer alacak profesyonelliğin kazandırılması amaçlanır. Adımlar daha büyük ve kalça hareketleri daha keskin şekilde öğretilir. Salsaya benzer adımları da vardır.

 • Sosyal dans stili

Club Cha cha cha olarak da bilinen sosyal stilde Mambo dansına ekstra adımlar eklenerek yapılan bir dans görürsünüz. Dans kurslarında da öğretilen bu stili rahatlıkla kavrayabilirsiniz.

Cha Cha Cha Kursu Süresi – Ders Programları

Cha Cha Cha kursu, temel yani sosyal Cha Cha Cha için 3 aylık bir süreci kapsamaktadır. Eğer profesyonel olmak istiyorsanız daha uzun bir süreç sizi bekliyor. Temel eğitimlerden sonra ileri dersleri de alarak profesyonelliğe adım atabilirsiniz.

Tanju Yıldırım Akademi olarak en kısa sürede Cha Cha Cha öğrenmenizi sağladığımız için sosyal bir dansçı olmanız uzun sürmeyecektir. Dilerseniz özel eğitim alarak bu süreyi daha kısa hale getirebilirsiniz. Daha önce dans dersi alanlar ve yetenekli olanlar elbette bu dansı daha kısa sürede öğrenecekler.

Cha Cha Cha Kurs Ücretleri

Cha Cha Cha kursu ücretleri;

 • Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Eğitimin süresine,
 • Sunulan imkanlara,
 • Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.

Ayrıca Cha Cha Cha dersleri sosyal Latin danslarının içinde verildiğinde salsa ve bachata ile beraber öğretildiği için daha ekonomik olmaktadır. Dilerseniz eğitimlerinizi bu şekilde de alabilirsiniz. Tanju Yıldırım Akademi olarak düzenlediğimiz kurs kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Fırsatları takip edin…

Tanju Yıldırım Akademi Cha Cha Cha Kursu İle Hayata Daha Mutlu Bakın!

Tanju Yıldırım Akademi Cha Cha Cha kursu sayesinde dünyanın en keyifli Latin danslarından birini öğreneceksiniz. İster grup isterseniz özel derslerle keyifli ritimlere kendinizi kaptırabilir, vazgeçemeyeceğiniz bir hobi edinebilir, dansı hayatınızın parçası haline getirebilirsiniz.