Bachata

Romantizmi Doruklarda Yaşayın!

Yerli dilinde “acılı aşk şarkısı” anlamına gelen Bachata, Dominik Cumhuriyeti’nden çıkan bir danstır. Tutkulu ve romantik bir dans olmasının yanı sıra yoksul ve dışlanmış Dominiklilerin terk edilmişliğini ve yalnızlığını etkileyici bir şekilde yansıtır.

Salsa dansına göre basit adımları ve dönüşleri olan Bachata, 1960’lı yılların başında gitara dayalı müziğin önemli bir alt kategorisi olarak ortaya çıkarken ilerleyen yıllarda ritimleri hızlanmış ve adımları geliştirilerek kendine özgü bir kültüre sahip olmuştur. Önemli olanın kadın ve erkek arasındaki uyumun ve aşkın sergilenmesi olan Bachata dansında Bolero ve Merengue hareketlerinden esintiler bulunmaktadır. 4/4’lük ritimle yapılan Bachata dansı, tam olarak aşıkların dansıdır. Kıvraklığın, özgüvenin, bakışların, dokunuşların önemli olduğu bachataya bayılacaksınız…

Tanju Yıldırım Akademi ile siz de bachatanın büyülü dünyasına adım atabilirsiniz. Dans etmeye var mısınız?

Neden Bachata Kursu?

Aşkı ve acıyı bir arada yaşatan, dans dünyasının en etkili türlerinden biri olan bachata ile tanışmak için sabırsızlanıyor musunuz? Gelin, birlikte dans edelim…

 • Tutkulu ve romantik Latin dansını öğrenmek
 • Hayata bambaşka bir açıdan bakmak
 • Hobi edinmek
 • Profesyonel bir dansçı olmak
 • Mutlu olmak
 • Kendinizi ve yeteneklerinizi tanımak
 • Latin kıvraklığını yaşamak
 • Dans tutkunlarıyla aynı ortamı paylaşmak için haydi Bachata kursuna!

Bachata Dansı Nasıl Yapılır? Bachata Hareketleri ve Figürleri

Bachata nasıl yapılır diye merak edenler için bachatanın öncelikli olarak eşli bir dans olduğunu ve aksak adımlarla yapıldığını belirtelim. Özellikle kadın dansçının bel ve kalça hareketlerinin önemli olduğu Bachata icra edilmesinin yanında seyredilmesi de zevkli bir danstır.

Kadın ve erkek dansçının yakın temas halinde olduğu Bachata dansı, Merengue ve Bolero hareketlerini de içermektedir. Aşkı ve acıyı hissedeceğiniz müziklerle sergilenen bu dansta, enstrüman olarak gitar da önemli bir yer tutmaktadır.

Bachata kursu dahilinde ilk olarak temel adımlar ve dönüşler öğretilir. Başlangıçta ritim yavaş ve sakinden sonrasında hareketlenerek tutkunun tam olarak yansıtılması söz konusudur. Kadın ve erkeğin birbirine kenetlendiği bachatada her adımda tutku ve şehvet görülür.

Öğrenmekten keyif alacağınız Bachata dansında Tanju Yıldırım Akademi olarak sizlere önce temel adımları ve koreografileri öğreteceğiz. Ardından vücut dilinizi nasıl kullanacağınızı, dönüşleri, ritme nasıl ayak uyduracağınızı uygulamalı olarak göstereceğiz. Eğitimler oldukça keyifli geçecek.

Neden Tanju Yıldırım Akademi?
Uzman Eğitmenler
Profesyonel eğitimci kariyerine sahip, ödüllü ve deneyimli eğitmenler.
Dans Geceleri ve Etkinlik
Öğrendiklerinizi pekiştirme imkanı bulacağınız dans geceleri ve organizasyonlar.
Modern Eğitimler
Dünyada uygulanan modern dans metotları, uluslararası ders içerikleri.
Ekonomik Eğitimler
Dans derslerinde ekonomik ödeme seçenekleri ve kampanyalı eğitimler.
Özel Ders İmkanları
Grup eğitimi almak istemeyen dans tutkunları için özel dans dersi fırsatları.

Bachata Figürleri – Neler Öğreneceksiniz?

Bachata, kadın ve erkeğin adeta tek bir kişi olarak hareket etmesine dayalı figürleriyle dikkat çekmektedir. Genellikle 4’lük ritim hareketlerinin kalça hareketleri ile birleştirilmesi figürleri ortaya çıkarır. Yarım ve tam dönüşlerle hareketlenen Bachata dansı partnerlerin arasındaki duyguyu sergileyen bakışlar, el ve kol hareketleriyle de renklendirilir.

Erkeğin sol ayak figürüyle başlayan dans, kadın dansçının kıvraklığını sergilediği kalça hareketleriyle farklı bir boyuta ulaşır. Bachata dersleri sırasında özellikle kadın dansçılara bel ve kalça figürleri öğretilir. Dansçının yeteneği ve kıvraklığı da bachata öğrenmedeki kabiliyetini etkileyecektir.

Bachata Kursu Süresi – Ders Programı

Temel ve ileri Bachata kursu ders programları birbirinden farklı olduğu için kurs süreleri de değişkenlik gösterecektir. Bachata’yı daha önce dans kursuna gitmiş olanlar daha rahat öğrenirler. Bachata dansını profesyonel değil de sosyal amaçlı yapmak istiyorsanız 2 – 3 aylık bir eğitim yeterli olacaktır. İleri düzeyde bachata dersleri için 6 ay ya da daha fazla eğitim alabilirsiniz.

İleri düzey eğitimlerden sonra profesyonel hayatınıza devam etmek için yarışmalara katılabilir, fırsat bulduğunuz her platformda kendinizi gösterebilirsiniz.

Bachata Kurs Ücretleri

 • Özel ders ya da grup eğitimi şeklinde olup olmamasına,
 • Yetişkin ya da çocuk grubu olup olmamasına,
 • Eğitimin süresine,
 • Sunulan imkanlara,
 • Haftalık ders sayısına ve eğitim programına göre şekillenmektedir.

Grup eğitimleri özel derslerden daha ekonomik olduğu için dilerseniz grup bachata eğitimlerini tercih edebilirsiniz. Alacağınız eğitimin kalitesi, eğitmenin deneyimi ve kursun imkanları, ücretlerinden daha önemli, unutmayın…

Tanju Yıldırım Akademi İle Şehrinizin En İyi Bachata Eğitimi!

Tanju Yıldırım Akademi olarak profesyonel eğitmenlerimiz ve yılların deneyimi ile sizleri bachata kurslarımıza davet ediyoruz. Ferah atölyelerimiz, modern ders programlarımız, dans gecelerimiz ve sosyal bir atmosfer sizleri bekliyor…

İster özel ister grup eğitimleri ile ayrıcalıklı bachata kurslarımız ile tanışın. Unutamayacağınız bir deneyim, dans ile iç içe bir hayat sizlerin olsun…